Apie CB ryšį

Standartinė v.pavardenis 2009-11-10, Ant. 23:17:37

Sveiki!

Jei jūs čia užsukote, vadinasi jus sudomino CB radijas. Kas gi yra CB radijas? CB, verčiant iš anglų kalbos, – Citizens' Band – civilinis diapazonas. Tai visame pasaulyje populiarus radijo ryšys, nereikalaujantis specialių leidimų, todėl prieinamas kiekvienam. Lietuvoje CB radijo ryšys (toliau – CB) yra labiausiai paplitęs automobilių vairuotoju tarpe, tačiau netrūksta ir stacionarių stočių, veikiančių fiksuotoje pozicijoje. Stacionariai dirbantys korespondentai gali padėti mobiliems, pavyzdžiui, esant blogesnėms ryšio sąlygoms, nes stacionarių stočių veikimo laukas yra gerokai didesnis. Vairuotojai keičiasi informacija apie eismo sąlygas: įvairias kliūtis kelyje, transporto spūstis, avarijas, kelio darbus, padeda pasiekti kelionės tikslą ir tiesiog bendrauja, nes CB kartu yra ir tarsi telefonas, o svarbiausia – nemokamas!

Viskas ko jums reikia – radijo stotelė ir antena. CB radijo stotelės veikia 27MHz dažnių ruože, paprastai yra 4W galingumo ir turi 40 kanalų.
Automobilinės antenos yra įgręžiamos arba su magnetiniu padu. Atskira kategorija – stacionarios antenos. Antena specialiais prietaisais yra suderinama su automobilio stogu. Mat tik su tinkamai suderinta įranga jūs galite turėti kokybišką ryšį ir maksimaliai didelį jo veikimo atstumą.

Radijo ryšio nuotolis priklauso ne tik nuo stoties galingumo, bet ir nuo erdvės, kurioje dirba stotis: miestas, miškas, atvira erdvė (pvz. magistralė); taip pat nuo trukdžių fono, nuo oro sąlygų, pvz. saulės aktyvumo, oro drėgnumo ir yra nepastovus.

Visais iškilusiais klausimais jus pakonsultuos CB įrangos pardavėjai ir CB bendruomenė čia - forume. Čia jūs rasite visą informaciją apie standartus ir susitarimus, populiarias stoteles, antenas ir kitus priedus, o taip pat kur kreiptis pagalbos, iškilus techniniams nesklandumams. Kviečiame prisijungti prie CB bendruomenės, ją plėsti ir stiprinti. Kuo didesnė ji bus, tuo daugiau informacijos turėsime ir kelyje jausimės saugesni!

Miestuose kalbame 19 FM.

Apie mus pasakoja „Autofanai“

CB LT bendruomenė
Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius

Standartinė v.pavardenis 2011-02-16, Tre. 15:46:10

19 FM PL – Lietuvos miestų informacinis kanalas.
29 FM EU - Alytuje esantys stacionarai.
31 FM EU - Kaune esantys stacionarai.

08 AM PL - Estų fūristai.
09 AM EU - Vokiečių fūristai.
12 AM PL – Lietuvos fūristai.
13 AM PL - Latvių fūristai.
15 AM PL - Rusų, baltarusų fūristai.
19 AM PL - Lenkų vairuotojai lenkijoje.
28 AM PL - Lenkų fūristai užsienyje

01 AM EU - Kauno mikro autobusai (maršrutai apie kauno medicinos klinikas)
07 FM PL - Kauno mikro autobusai (56 maršrutas)
14 AM EU - Kauno mikro autobusai (maršrutai apie prekybos miestelį Urmas)
15 FM PL - Kauno mikro autobusai (maršrutai į aleksotą)
15 FM PL - Kauno mikro autobusai (16 maršrutas - iš Urmo bazės per Partizanus, Savanorių pr., Šv.Gertrūdos, per Aleksoto tiltą, Veiverių gatve ir prieš Garliavą suka link Kazliškių)

13 FM EU - Klaipėdos autobusai
Vartotojo avataras
v.pavardenis
Senbuvis
 
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 2006-08-17
Miestas: Druskininkai-Vilnius


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Forumo reikalai Administratorių pranešimai meniu temos

cron