Apie tvarką CB eteryje

Viskas kas susiję su CB standartais, susitarimais, bei šių klausimų aptarimas.

Standartinė perihellis 2012-03-06, Ant. 00:05:39

yra, pasikinkyt nesveiko galingumo pečių :mrgreen:
the bigger the speed, the bigger the mess
žaliai mėlyna mazda
Vartotojo avataras
perihellis
Senbuvis
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 2010-04-27
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio TITANIUM 1400
Antena: juoda antena
Radijo stotelė: president harry III

Standartinė Pilaite 2012-03-06, Ant. 09:11:11

Galima, bet nebūtina. Dusinti visus galingumu- neteisingas metodas. Bet tvarkingai veikianti aparatūra- kiekvieno garbės reikalas. Deja sąlygos dikduoja, kad automobilyje reikia turėti apie 30W. O dėl kalbų pas mus pamiršta liaudis, kad eteris yra vieša erdvė, o ne privatus pokalbių kanalas. Piko metu neretai yra tauškiama daug apie nieką tik tam, kad tauškėti. Ir tie kurie kartais blevyzgoja negalvoja, kad visiems kitiems gal absoliučiai neįdomu klausyti. O kai liaudis užsiveda tai galo nėra.. Tie kurie mėgsta pablevyzgoti aiškina- jei nepatinka, užsisuk garsą ar išjunk stotį. O kodėl aš turiu ją išjungti? Kanalas tai bendras, o eismo informacija yra prioritetinė, kitaip kam man tas radijas?.. Kodėl nepatraukti į kitą kanalą kas privatu? Čia dalis žmonių mąsto kraštutinai, kaip kompiuteriai: yes arba no. Jei informacijos nėra GALIMA kalbėtis, gvildenti galbūt daugelį liečiančias temas, galima ir kokį anekdotą papasakoti, tik viskas turi buti daroma korektiškai. Pokalbiai eteriu nėra ir negali būti pravedami kaip gyvi- tai tiesiog neįmanoma. Pasisakymai turi būti konkretūs, aiškūs, neužsitęsti, o emocijas ir nereikalingus komentarus geriau sulaikyti. Kalbėkime tik tada kai turime ką pasakyti ar paklausti.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Pilaite 2012-03-06, Ant. 10:48:31

tamazzz, va tu irgi senbuvis. O pabandyk paneigti, kad CB daugiausiai naudojamas būtent traffic, arba kitaip sakant eismo informacijai? Ir 19 kanalas atsirado pradžioje tik tam, kad mieste keistis informacija. Aišku, būti radikaliais konservatoriais nereikia, bet elgtis taip kaip kiekvinas sugalvoja irgi netinka. Naujų taisyklių niekas nebando sukurti, viskas jau seniai sukurta, tik nevisiems patogu ir nevisi nori suprasti jų naudą. O tas mano straipsnis yra koncentratas to, kas buvo kalbėta ir meetuose ir eteryje diskutuota..
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Pilaite 2012-03-06, Ant. 13:04:57

Kadangi tu Tomazzz esi pasyvus naudotojas (nežinai kada paskutinį kartą spaudei ptt), tai ne su tavim reikia apie tai diskutuoti, nes iš tavo pasisakymų aišku, kad tau taspats kaip ir kas vyksta.. Bet ačiū už nuomonę. Beto aš čia kalbu daugiau apie Vilnių. Kauno problemos man žinomos, ten pas jus ir neprigijo dėl to, kad nėra entuziastų kurie tuo rūpintųsi ir mažai kas pasisako už tai ką aš surašiau..
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė perihellis 2012-03-06, Ant. 13:48:13

kaune neprigijo dėl kitų priežasčių, kurios kaži ar kadanors ever išsispręs..
the bigger the speed, the bigger the mess
žaliai mėlyna mazda
Vartotojo avataras
perihellis
Senbuvis
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 2010-04-27
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio TITANIUM 1400
Antena: juoda antena
Radijo stotelė: president harry III

Standartinė LY1GP 2012-03-06, Ant. 13:52:41

Mindaugai, kad ir kaip nemalonu, bet Tomas teisus, tai yra tik susitarimo reikalas, ir niekas jokių prioritetų negali reikalauti. Kitas klausimas apie mandagumą, moralę, etika ir etc. Tai, kaip išdėstei tikrai yra panašu į kažkokį tarnybinį ryšį. Man irgi praktiškai tas pats, bet gal iš šalies geriau ir matosi? :)
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė Pilaite 2012-03-06, Ant. 18:27:06

LY1GP rašė:Mindaugai, kad ir kaip nemalonu, bet Tomas teisus, tai yra tik susitarimo reikalas, ir niekas jokių prioritetų negali reikalauti. Kitas klausimas apie mandagumą, moralę, etika ir etc. Tai, kaip išdėstei tikrai yra panašu į kažkokį tarnybinį ryšį. Man irgi praktiškai tas pats, bet gal iš šalies geriau ir matosi? :)


Galbūt viską surašius ir išdėsčius ir atrodo, kad čia spec tarnybų ryšiai, bet mes puikiai žinome kad taip nera. Viska yra paprasta, bet ir kažkodėl taip sudėtinga.. Juk visos instrukcijos ir taisyklės taip atrodo. Iki visiško rimtumo trūksta tik eilutės "už nusižengimus atsakovas atsako teisės numatyta tvarka" ar kažkas panašaus.. Aš juk neparašiau šito sakinio nes nėra pagrindo. Kaip ir sakai Gintarai, viskas laikosi ant moralės, etikos ir mandagumo. Jei gali prašau pakomentuok, kuris dalykas iš to kas ten surašyta yra netinkama, neteisinga, ką nors galbūt įžeidžia? O be to, didžioji dalis to kas surašyta tame straipsnyje jau veikia ir dar veikė iki to straipsnio atsiradimo. O surašiau nes buvo poreikis koncentruotos informacijos.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Marko 2012-03-06, Ant. 18:45:12

Sveiki, pritariu Pilaitei del tvarkos jei cb pastoviai kalba ir laukiančiųjų pasisakyti eilė, bet kaune sakau ir sakysiu, geriau kalba apie moduliacijas ir t.t. negu nekalba niekas. Su stacianarais visada galima susitarti dėl pauzės tik reikia paBREKint kelis kartus. Norint pritraukti naujų pašnekovų negalima demonstruoti visiškos tylos, nes jie gali ir negrįžti.
Tomai kažkaip užkliuvai dabar ir man... Kažkurioj temoj "važiavai" ant kauniečių kurie HAM'us tik dėl mados išsilaikė, o į eterį nelenda... Tai kaip čia su ta tavo cb ptt?
Esu iš kauno, bet su tavim dabar peštis tikrai nesiruošiu :D
Vartotojo avataras
Marko
Senbuvis
 
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: 2009-03-02
Miestas: Kaunas
Antena: President Indiana
Radijo stotelė: President Walker
Antena 2: President ML-145

Standartinė LY1GP 2012-03-06, Ant. 20:13:38

Pilaite rašė:Jei gali prašau pakomentuok, kuris dalykas iš to kas ten surašyta yra netinkama, neteisinga, ką nors galbūt įžeidžia? O be to, didžioji dalis to kas surašyta tame straipsnyje jau veikia ir dar veikė iki to straipsnio atsiradimo. O surašiau nes buvo poreikis koncentruotos informacijos.

Aš tikrai neprieštarauju, ir Tomas ne (spėju :) ) tik norėjau pasakyti, kad jei žmogui su smegenais negerai, tai jo ir nepriversi, kad ką berašytum. Viskas remiasi mūsų pačių tarpusavio supratimu.

Dėl poreikio pilnai pritariu. Tik, pats žinai, paklausk ko nors atskirai - visi žino, net netik apie CB kalbant, kad ir ham'ai, ypač iš RA, UA, I, etc., bet elgesys visai kitas... Deja :(
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė Pilaite 2012-03-06, Ant. 20:37:08

Niekada nereikia žiūrėti blogų pavyzdžių iš kitur ir juo labiau daryti taip pat suprantant kad tai blogai. Žiūrekime savo "kieme".. Kam su galva negerai tai nieko nepadarysi, bet čia kraštutinumas ir tokių, manau, yra vienetai. Tiesiog yra žmonės turintys skirtingas nuomones, žmonės turintys skirtingą išsilavinimą ir supratimą apie tuos pačius dalykus.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė bosas 2012-03-10, Šeš. 19:05:00

Kaune reikalingas didesnis aktyvumas, kad ir ne i tema kazkiek.
Nes eteryje per daug tylos.

Taip niekad nepapilnes eteris
www. Voyager.lt www.auksciausiapavara.lt
Automobilis Grand Voyager 2.5 CRD 12 AM mieste 19 FM Saukinys BOSAS
bosas
Dalyvis
 
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2012-02-25
Miestas: Kaunas

Standartinė Backlazhanas 2012-03-10, Šeš. 20:40:59

Visuomet laukiamas Jusu aktyvumas :)
pilkas >> berlingo
neaiskiai zalios spalvos OOOO 100
Vartotojo avataras
Backlazhanas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: 2008-10-27
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY3VV
Antena: President Texas 1800
Radijo stotelė: President Jackson II
Antena 2: SIRTEL Santiago 1200
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė MINDZIUKAS 2012-03-26, Pir. 13:14:22

tai kalbam 19kanale o tai am ar fm
MINDZIUKAS
Naujokas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2012-03-24
Miestas: panevezys
Radijo stotelė: TTI TCB-550
Radijo stotelė: tti

Standartinė armaturinis 2012-03-26, Pir. 13:32:22

MINDZIUKAS rašė:tai kalbam 19kanale o tai am ar fm

buvo daug diskutuota, reikia tik skaityt... 19 FM (z)
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė shamanas 2013-03-31, Sek. 20:13:37

Pritariu ir palaikau Pilaite.
Naudoju CB tik savaite, taciau jau pastebejau, kad eteris naudojamas asmeninrms diskusijums. Net esu girdejes,kaip man pasirode ir neblaiviu asmens mobologa. Manau, kad 19 fm turi buti naudojamas tik trumpam pasisakymui, islaikant pauzes. Ilgalaikiam irangos, automobiliu, ratlankiu ar asmeniniu naujienu aptarymai tiesiog privalo keltis i kata kanala.
Turejau patirties, kai vaziavau mieste Vilniuje ir norejau pasidalinti turima info is kaliu, taciau negalejau prasibrauti pro viena monologu megeja (vardu ir saukiniu neminesiu). Veliau jau buvau uz rysio zonos. O suteikta info gal galejo kam nors padeti sutaupyti laiko...
shamanas
Naujokas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2013-03-23
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Standartai, susitarimai