Problema su radijo stotim - HSWR

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 14:34:42

LY1GP rašė:
xSpirit rašė:Pajungus inv V tiesiai prie transceiverio, swr normalus 15 metrų, visur kitur aukštas. Ajajajajajajajaj


Siaip turetum turet 15 ir 40 metru - vienas geras, kitas apynormalis, priklausomai nuo derinimo. Nu bet jau viena benda turi.
Galim QSO padaryt.

Dar laukiu, kol ofcom patvirtins mano numerį savo sistemoj, kad galėčiau šaukinį išsiimt :)
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 14:41:13

LY1GP rašė:
xSpirit rašė:Pajungus inv V tiesiai prie transceiverio, swr normalus 15 metrų, visur kitur aukštas. Ajajajajajajajaj


Siaip turetum turet 15 ir 40 metru - vienas geras, kitas apynormalis, priklausomai nuo derinimo. Nu bet jau viena benda turi.
Galim QSO padaryt.

"Geras" 15 metrų - apie trečdalis mano FT-897D SWR skalės, apynormalis 40 metrų - tiesiai į HSWR.
Mane persekioja kažkoks prakeikimas su tuo swr, kai namie dariausi stacionarią CB stotį apie pusantrų metų atgal, viską mečiau būtent dėl to, jog swr niekaip nesutvarkiau. O ir antena buvo pirktinė, skirta palėpėj sėdėt - Sirio Signal Keeper.
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė LY1GP 2012-02-10, Pen. 14:56:12

Na cia reiks su ilgiais peciu biski pazaist, kad suvesti tiksliai, kai karpysi matytisi kaip keiciasi. Nu bet pazanga yra. O paskui su Nerijum ir ta ana paleisit. As irgi bandysiu pazaist, idomu pasidare.
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 15:38:37

Dar vienas video su mano ilgąja, šįkart įjungti SWR parodymai: http://youtu.be/LKDZ4_ctET8
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė LY1GP 2012-02-10, Pen. 15:56:08

Ar cia man vienam atrodo, kad tiuneris ne velnio nesutunina?
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 18:58:23

Na QSO daryt nematau reikalo, swr labai aukštas... Dabar pasiūlė man idėją kaltinti PSU, gal jis trukdžius skleidžia. Kai pagalvoji, jis man ir su CB setupu tą patį darė, SWR šokinėjo kaip pamišęs.
Plius, M0CVO pagaminta magitenna irgi visur mušė super aukštą SWR, o gamintojas tą anteną ištestavo ir turėjau lapą su swr rezultatais, kurie jokiu būdų nesiekė ką aš gaunu pas save. Taigi darau išvadas, jog su mano antena viskas gerai, problema įrangoj arba tiesiog man labai nesiseka :)
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 19:33:40

Nežinau, turbūt nusišneku. Nebežinau, ką daugiau kaltinti :) 40 metrų tiesiog kaista šiuo metu, jeigu jau turėčiau savo šaukinį tai šiuo metu karpyčiau anteną iš pykčio :D Juokauju žinoma.
Dar viena mintis HAM'o:
I've never seen an antenna fed like that before. That design is for a resonant dipole and my gut feeling is that it would be a poor way to feed a multiband antenna like your squarepole. You may even be trying to tune the coax on its own.

Why don't you try feeding the two legs of the antenna directlly from the coax? It looks like a fairly short length so the losses won't be horrendous. If it works you can then try refining it with a balun or choke coil. I've tried something similar and it worked well from 40 metres upwards.

Kaip manot, verta pabandyti išimti tą žiedą lauk ir užmaitinti tiesiai nuo coax'o savo uždarą ilgąją anteną? Jeigu tai ištaisytų bėdas, LDG man skolingi nemokamą balun'ą, pasijungčiau jį :)

Free Balun/Unun Program for LDG Tuners. Purchase any new or refurbished LDG tuner between Sept 1, 2011 and April 15, 2012 and receive a FREE balun/unun from LDG Electronics. Simply fill out this form and mail to LDG along with a copy of your dated sales receipt and LDG will send you a FREE RBA-1:1, RBA-4:1 or RU-4:1. All forms must be received before April 30, 2012. Limit one balun/unun per tuner. Not transferable, Valid worldwide.
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 20:28:26

Gerai, tai tikrai ne PSU problema, patikrinau prijungęs nuo akumuliatoriaus...
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė LY1GP 2012-02-10, Pen. 21:56:41

xSpirit rašė:Kaip manot, verta pabandyti išimti tą žiedą lauk ir užmaitinti tiesiai nuo coax'o savo uždarą ilgąją anteną? Jeigu tai ištaisytų bėdas, LDG man skolingi nemokamą balun'ą, pasijungčiau jį :)



Taigis mes su Tomu visa laika apie tai ir kalbam. Nerijaus pasiulytas variantas labai idomus, bet va ir kitiem sukelia nepasitikejimo jausma. Bet pas ji veikia,
reiskia turetu veikti. Pavasariop as irgi ji pabandysiu, tada galesiu kazka uz ar pries pasakyt.

O dabar geriausia klasika, arba pasikviesk Neriju i svecius savaitgali :wink:
Ir laikyk egzus, o mes pirstus sukryziave :)
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė xSpirit 2012-02-10, Pen. 22:02:05

Egzaminą išlaikiau, bet pasidžiaugt dar nespėjau niekaip va. Ketvirta diena po kiemą su laidais bėgioju, kai atsiras bėda ir ją sutvarkysiu - prisigersiu :D

Išėmiau žiedą. Rezultatas - daug daugiau triukšmo ir lygiai ta pati situacija su swr, tuneris nederina, o tiesiai pajungus hswr muša nuo šnibždėjimo.

Paveikslėlis Paveikslėlis
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-11, Šeš. 16:46:26

Atidariau savo tunerį šiandien apžiūrai, viską sudėjus ir sujungus atgal - http://youtu.be/5Qu5cCPMWAc
Taigi, kas per problema pas mane buvo taip ir lieka neaišku, tik tikiuosi, kad daugiau nepasikartos. Faktas, jog ATU nedarė savo darbo, nes dabar jam veikiant kaip matot ir derinimo ciklas užima žymiai daugiau laiko, nei anksčiau.

Dėkui visiems už sugaištą laiką ir iki susikalbėjimo HF ruože!
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė LY3BRA 2012-02-11, Šeš. 17:30:26

xSpirit rašė:Atidariau savo tunerį šiandien apžiūrai, viską sudėjus ir sujungus atgal - http://youtu.be/5Qu5cCPMWAc
Taigi, kas per problema pas mane buvo taip ir lieka neaišku, tik tikiuosi, kad daugiau nepasikartos. Faktas, jog ATU nedarė savo darbo, nes dabar jam veikiant kaip matot ir derinimo ciklas užima žymiai daugiau laiko, nei anksčiau.

Dėkui visiems už sugaištą laiką ir iki susikalbėjimo HF ruože!
Tai gal kokia salta paike ar koks kontaktas atsokes buvo ,Seip turint laiko atsisukes padaryk pilna diagnostika kad but kaip sako naevernyka.
Nirvana ne už kalnų.
Vartotojo avataras
LY3BRA
Senbuvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: 2008-08-20
Miestas: Prie greitkelio

Standartinė xSpirit 2012-02-13, Pir. 18:34:01

Veikia trečia diena, viskas OK :) Tik mano antena niekam tikus, kažkur kažką praleidau. Taip, triukšmo daug mažiau, bet ir signalus priima silpnai. Pabandymui pasijungiau savo M0CVO Magitenn'ą 7.6m ilgio longwire su UNUN, tai veikia žymiai geriau, nei mano 25m ilgio squarepole'as su feritu. 20m su 10w girdėjausi Ispanijoj. Matyt ne visiems skirta gamint antenas :)
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-13, Pir. 20:09:24

M6BOT :)
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

Standartinė xSpirit 2012-02-17, Pen. 20:19:34

Viską kartu noriu parduot, bėdų nėra, jeigu kas pirks - tegu ima, jei ne - pasiliksiu sau. Pardavęs imčiau FT-857D.
CQ CQ CQ
Vartotojo avataras
xSpirit
Dalyvis
 
Pranešimai: 58
Užsiregistravo: 2009-09-10
Miestas: Kirton, Boston, UK
Antena: Sirio AS 100
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: Squarepole in progress
Radijo stotelė 2: Yaesu FT-897D

AnkstesnisKitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Kitas radijo ryšys HAM

cron