CB stiprintuvo RM KL35 paderinimas

Standartinė JAUGARO 2017-03-20, Pir. 16:00:17

Paveikslėlis

Daug kas iš CB diapazono radijo mėgėjų naudoja stiprintuvus išeinamojo signalo stiprinimui. Liaudyje dažnai vadinamus „pečiukus“. Kaip taisyklė, tai italų gamybos RM KL stiprintuvai. Naujai pirktas stiprintuvas, kaip taisyklė, būna gerai suderintas ir puikiai atlieka jam skirtas funkcijas.
Tačiau dėl susiklosčiusių tam tikrų situacijų (pvz.: keistas tranzistorius, kažkas įlindo „paderinti“, o gal italas po švenčių derino, ir pan...) visai sveika pasitikrinti suderinimo lygį, bei papildomai paderinti. Pavyzdžiui savo stiprintuvėlyje atradau papildomai 10W galios. O tai jau visai apčiuopiamas dydis. Po derinimo stiprintuvas žymiai mažiau kaista. Žinoma, tai ne pilna stiprintuvo derinimo instrukcija. Tačiau tai duoda maksimaliai galimą naudą be didesnės invazijos į pačią konstrukciją. Šis, sakyčiau paderinimas, tinka gana nemažai grupei stiprintuvų. Pradedant KL35, Kl40, Kl60 ir net KL200. Svarbiausias išskirtinumas jų tame, kad jie surinkti tik su vienu stiprinimo tranzistoriumi ir naudojamos induktyvinės derinimo ritės iš atvirai suvytos vielos.
Stiprintuvo įėjimo ir išėjimo varža yra 50 omų. O štai tranzistorius dirba jau kitame rėžime. Štai aš ir siūlau suderinti įėjimą ir išėjimą. Kaip tai daroma? Pirmiausia schemoje susirandame įėjimo ir išėjimo derinimo grandines.

Paveikslėlis

Kaip taisyklė šiuose stiprintuvuose yra trys suvyniotos bekarkasės ritės. Manau, kad be vargo atrinksit.

Paveikslėlis

Jei priimame, kad italų konstruktoriai tikrai gerai suprojektavo, bei įlitavo tinkamus elementus, tai derinimas apsiriboja tik ričių apvijų sustūmimu arba ištempimu. Priešingu atveju, tenka nežymiai keisti ir apvestų raudonai kondensatorių talpą. Kas daroma, jau lyg ir aptarėme. Dabar aprašysiu kaip tai daroma.
- Pajungiame stiprintuvo išėjime 50 omų apkrovą. Kas jos neturi, tiks ir suderinta antena. Bet tai ne pats geriausias pasirinkimas. Mat antena gali būti nesuderina ir vietoj stiprintuvo derinimo gausis jo nuderinimas....;
- Tarp stotelės ir stiprintuvo jungiame SWR matuoklį;
- Įjungiame maitinimą stotelei ir stiprintuvui;
- Spaudžiam tangentę ir žiūrim SWR matuoklio parodymus. Tampant (suspaudžiant) įėjimo ritę pasiekiame kuo mažesnius SWR parodymus, t.y. stengiamės pasiekti kuo arčiau 1. Aš sugebėjau vietoj 2,2 gauti 1,8.
- Toliau SWR matuoklį jungiame tarp stiprintuvo ir apkrovos (antenos). Statome SWR matuoklį į galios matavimo poziciją. Stotelė jungiama tiesiogiai prie stiprintuvo.
- Spaudžiam tangentę ir žiūrim SWR matuoklio parodymus. Tampant (suspaudžiant) išėjimo ritę pasiekiame kuo didžiausiai atiduodamą galingumą.
Štai ir viskas.
Kaip jau minėjau, savo stiprintuvo darbo rėžimą tikrai pagerinau. Atiduoda 10 W daugiau, o ir mažiau kaista. Kadangi aš remontuojant keičiau tranzistorių, tai „pažaidžiau“ ir su išėjimo kondensatoriaus nominalu (schemoje C12). Jį išlitavau ir vietoj jo įlitavau kintamos talpos kondensatorių. Dabar jau turėjau du reguliuojamus taškus išėjimo derinime. Suradus maksimalų stiprintuvo stiprinimą, vietoj kintamo kondensatoriaus įlitavau pastovų su išmatuota kintamo kondensatoriaus reikšme. Manau, kad šios manipuliacijos daug kam daryti nereikės.
Visiems sėkmės.
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)

P.S. Daugiau mano darbelių galite surasti mano Bloge adresu http://www.jaugarokonstrukcijos.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Stiprintuvai