Pasidaryk pats: Kolonėlių S90F modernizacija

Standartinė JAUGARO 2014-12-03, Tre. 11:13:13

Atėjo laikas aprašyti dar vieną mano darbelį. Nežinau, ar galima tai pavadinti kolonėlių S90F modernizacija. Man pasirodė, kad „taip“, daugelis pasakytų, kad sugadinau kolonėles. Na, kiek žmonių tiek bus ir nuomonių. Kadangi galutiniu rezultatu likau labai patenkintas, o ir kas jas po perdarymo klausėsi labai gyrė garsą, nutariau aprašyti savo „žygius“.
Jau ankstesniuose aprašymuose esu pasakojęs, kaip ir ką dariau savo senajai tarybinių laikų aparatūrai. Į mano rankas nebuvo tik kolonėlės pakliuvusios.... Dabar atėjo laikas ir joms. Kadangi neturėjau savo arsenale S90 kolonėlių, nusipirkau S90F kolonėles. Pirkau jas, nes kaina buvo nedidelė, o ir daug kas rašė, kad geriau lempiniam stiprintuvui 8 omai nei 4. Gaila, kad tuo metu neradau S90D. Na, yra kas yra.
Paveikslėlis
Pradžioje imame lauk visus vidurius ir stipriname pačią dėžę. Tam buvo papildomai įvestos dvi standumo briaunos galinėje sienelėje, bei įvestas spyris tarp priekinės ir galutinės sienelių.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Taip pat pakeičiau kolonėlių laidų tvirtinimo gnybtus. Originalūs yra tikrai ne kokie. Panaudojau šiuos:

Paveikslėlis

Toliau sekė mano sprendimas, kuris kolonėlių modernizavimo darbus nukėlė net porai mėnesių.... Nutariau visą kolonėlių vidų padengti bitumine mastika. Pirmiausia tai tam. Kad neliktų sujungimo plyšių, o ir kažkur skaičiau, kad garsas geriau vaikšto... Padengimui panaudojau automobilių dugno dengimo mastiką „Bitukas“. Savo klaidą supratau tik tada, kai jau visas vidus buvo riebiai išteptas smala. Pasidengė tai puikiai, bet kvapas..... Jau galvojau, kad kolonėles teks mesti lauk. Su tokia smarve tai jų namuose nestatysi. Na, praktiškai taip ir padariau – buvo dėžės išneštos į garažą. Po mėnesių 2 kvapas išgaravo ir gavosi labai puikus rezultatas. Smala nesudžiūvo „į akmenį“ ir liko pakankamai tąsi. Gavosi tai ko ir reikia. Dabar labai lengva buvo pritvirtinti veikoką prie dėžės vidinio paviršiaus.
Paveikslėlis
Ant veiloko viršaus kabėmis pašaudžiau sintepono audinį.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kas prekiauja veiloku tiek sinteponu suradau internete.
Fazoinvertorių taip pat apklijavau veiloku. Čia puikiai tiko „Moment“ klijai.
Paveikslėlis
Sekantis etapas – vidutinio garso diapazono dinamikas. Pasiuvau dvi kišenes iš paralono. Viena buvo užmauta ant dinamiko, kita ant pačios dinamiko tvirtinimo stiklinės.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Taip pat buvo pakeisti visi gimti laidai. Naudojau 1,5mm ir 2mm storio laidus.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Liko viską surinkti atgal. Tiesa, kad laidai nesukeltų nereikalingo vibravimo juos taip pat „aprengiau“.
Paveikslėlis
Visi dinamikai buvo montuojami per tarpines. Kitaip tariant, stengiausi, kad bet koks elementas galimai geriau priglustu prie korpuso.
Paveikslėlis
Žemo dažnio kolonėlės hermetizavimui labai tiko lipni langų sandarinimo juosta.
Paveikslėlis
Kolonėlės surinktos. Liko jų derinimas. Tam labai padėjo fazoinvertoriaus derinimo aprašymas. Jį galima surasti adresu http://www.drive2.ru/users/2350/blog/145183/ .
Jo čia neaprašysiu – pasikaitysite. Trumpai – paprasta ir gana efektinga. Šio metodo pagalba pavyko rezonansinius dažnius pastatyti „ten kur reikia“. Kiek reikia užpildyti vidinio kolonėlės tūrio tame straipsnyje taip pat aprašyta.
Liko tik išorinis vaizdas. Pradžioje galvojau viską nušveisti ir naujai lakuoti, bet vėliau nutariau palikti taip kaip yra. Dėl kelių įbrėžimų nutariau nekompleksuoti. O štai su kolonėlių uždangalais padirbėti teko. Pirmiausia, tai kiek atidžiau pažiūrėjus pamačiau, kad rėmelis supleišėjąs.
Paveikslėlis
Teko audinį nuardyti ir klijuoti rėmelį. „Lemonoje“ radau pirkti naują audio audinį, tai pakeičiau ir jį nauju.
Liko tik galutinis vaizdelis.
Paveikslėlis
Gaila, kad negalima čia pateikti atkuriamo garso. Aš ne muzikantas ir mano klausa tikrai nėra išlavinta. Tačiau tai ką girdžiu, man patinka. O ir kiti giria....
Taigi galiausiai aš turiu tai ko ir norėjau – sukomplektuotą Tarybinių laikų aparatūrą, kurios skambesys ne vienam „buržuiskam aparatui į kaulus duoda“.
Paveikslėlis
Rolandas, LY5RJ
(JAUGARO)
P.S. Tiesa sakant – kiek meluoju. Internete suradau lempinio pradinio «Прибой» stiprintuvo schema. Jo taip ir nesuspėjo sovietai paleisti į masinę gamybą. Pabandysiu pasidaryti pats. Bet tai jau kita tema.....
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė leygan 2014-12-03, Tre. 12:22:51

Patarciau mesti Lauk filtrus. Arba bent vidutiniu garsekalbius mesti lauk jie tikrai negroja visiskai...

Geriausias varijantas Palikti tik deze ir zemadazni :) Ir keisti kas lieka..
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė bertas 2014-12-04, Ket. 11:40:07

Sveikinu, ir man S90 savo laiku buvo svajonių viršūnė. Gal galite priimti minutei į perklausą?
Pagarbiai,
Vartotojo avataras
bertas
Dalyvis
 
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 2007-09-30

Standartinė perihellis 2014-12-04, Ket. 11:55:57

mano nuomone su s-90 galima daryti tris dalykus:
1. Daryti joms kosmetinį remontą.
2. Daryti joms nieko.
3. Daryti joms pardavimo procesą.

S-90 nėra tos kolonėlės, kurioms verta eikvoti savo resursus. Jos iš principo yra 'neteisingai' sukonstruotos kolonėlės. Bet jei patinka - pirmyn. :)
the bigger the speed, the bigger the mess
žaliai mėlyna mazda
Vartotojo avataras
perihellis
Senbuvis
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 2010-04-27
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio TITANIUM 1400
Antena: juoda antena
Radijo stotelė: president harry III

Standartinė armaturinis 2014-12-04, Ket. 13:34:07

dabar kiekvienas labai gudrus, kai lentynos ko ne lūžta, nuo pasirinkimo, internetas pilnas schemų, skaičiavimų, kaip turi būti "teisingai" sukonstruota ir t.t. o tuo metu, nelabai ir buvo kito pasirinkimo, nebent Электроника АС-150, kurios ko gero tų pačių Radiotechnikos S-90 bazėje konstruotos... taip, kad geriau pasilaikyt sau, bereikalingas blevyzgas Paveikslėlis
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė leygan 2014-12-04, Ket. 13:45:56

AS lygiai taipat Amfiton AC30 modernizavau bet palikau bene viska tik viduriukus keiciau. Jau tiek metu prabego kad is zemadazniu nieko nebeliko nors pakabos buvo keistos jau... Isibalansavo viskas ir plerpe tik...

Tad faktiskai kas is koloneliu liko tai filtras su tais naujais viduriukais :)
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė Backlazhanas 2014-12-04, Ket. 13:52:03

Kaip as sakau "svarbiausia naudotojas patenkintas" :)
pilkas >> berlingo
neaiskiai zalios spalvos OOOO 100
Vartotojo avataras
Backlazhanas
Senbuvis
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: 2008-10-27
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY3VV
Antena: President Texas 1800
Radijo stotelė: President Jackson II
Antena 2: SIRTEL Santiago 1200
Radijo stotelė 2: President Harry II

Standartinė perihellis 2014-12-06, Šeš. 17:22:14

Tuo metu buvo tuo metu ir reikėtų susilaikyt nuo nereikalingų blevyzgų ;)

Tame ir esmė, kad tada buvo tada, o dabar yra dabar. Ne prieš 30 metų jos gi modernizuotos, kada nebuvo iš ko rinktis. Todėl nematau aš čia blevyzgų. peace

Kaip rašo Backlazhanas, jei galutinis vartotojas patenkintas, viskas tam kartui bus gerai.
the bigger the speed, the bigger the mess
žaliai mėlyna mazda
Vartotojo avataras
perihellis
Senbuvis
 
Pranešimai: 599
Užsiregistravo: 2010-04-27
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio TITANIUM 1400
Antena: juoda antena
Radijo stotelė: president harry III


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron