Radijo imtuvo VEF Sigma 260 perderinimas į FM diapazoną

Standartinė JAUGARO 2014-01-20, Pir. 15:42:16

Sveiki Visiems,

Gavau dovanų seną radijo imtuvą VEF SIGMA 260.
Paveikslėlis
Aparatas senas kaip gyvenimas. Bet veikia. Ir veikia puikiai. Labai neblogai atkuria visus priimamus diapazonus. Nutariau pakeisti FM diapazono priimamąją juostą . Taigi, prie darbo.
Pradinė UTB bloko schema:
Paveikslėlis
O štai čia jos plokštė:
Paveikslėlis
Atliekami pakeitimai:
Paveikslėlis

Štai ir Viskas....

Dabar apie suderinimą.
L4 – nustatome heterodino dažnį. Liaudiškai tariant, jis turi būti tarp 88 ir 108MHz.
O jei dar paprasčiau, tai , pasiėmus atitinkamu FM diapazonu veikiantį imtuvą, nustatome, kad tai ką priima jau veikiantis imtuvas, priimtų ir mūsų derinamas. Sakyčiau, kad tai visai nekritiška. Ar mano imtuvas priims nuo 88 MHz, ar nuo 100 MHz. Svarbu, kad priimtų visas reikiamas stotis. Vis tiek diapazono „nupieštas“ ant ekrano dažnis jau nesutaps :) :) :) . Galimas variantas, kad sukinėdami šerdį L4, vis tiek negirdėsime jojos radijo stoties. Tikiuosi, kad nepapiršote pasukioti ir išorinę stočių priėmimo rankeną :) :) :) . Tuo atveju reikia pakeisti feritinę kontūto L3 šerdį į šerdį iš žalvario. Aš tiesiog paimiau 5 mm diametro žalvarinį strypelį, užsriegiau ir įsukau.
Jei sugavome nors vieną stotį, tai ričių L1?L2 ir L3 paderinimu, nustatome maksimalų signalo priėmimą. Galima derinti ir be papildomų prietaisų – tiesiog iš klausos. Nustatai, kad stotis skambėtų garsiausiai ir raiškiausiai. Iš pradžių tai daroma su gerai priimama stotimi, o vėliau - su silpnai girdima.
Kai suderinamas soties priėmimas, vėl pasitikriname priimamų dažnių juostą. Jei kokios stotys „netelpa“ – paderiname...
Viskas. Lengva, paprasta ir efektyvu. Taip pas mane jau „atgimė iš pelenų“ keletas radijo imtuvų. Patiko. Bandysiu „įšnekinti“ ir kitus. Apie pasiekimus būtinai parašysiu.
Kiek žinau, tai UTB bangų modulių buvo įvairaus išpildymo. Taigi – aš „žaidžiau“ su УKB-2-01СП.


Su pagarba
Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO
P.S. Kitus mano darbelius galite surasti mano BLOGE adresu: http://www.ly5rj.blogspot.com

Pilną aparato aprašymą galite atsisiųsti iš čia: http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/wef260.html
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė Pilaite 2014-01-20, Pir. 22:18:09

tomazzz rašė: .. uzuot perrasinejus kitu darbus, geriau tiesiog ideti nuoroda ir tiek ;)


O jis niekur niekad ir nerašė, kad čia jis sukūre ar išrado, tai kad atsargiau su komentarais. Rolandas tiesiog dalinasi apie tai ką nuveikė.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Pilaite 2014-01-21, Ant. 09:56:01

Bet tai yra lietuvių kalba glaustai ir aiškiai. Kad nuraminti Tomą įmesk Rolandai nuorodą į šaltinį.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė JAUGARO 2014-01-21, Ant. 13:09:58

O ką man vyrai daryti, jei išeities šaltinis buvo toks tarybinių laikų radijo aparatūros prižiūrėtojas Armūnas. Kiek supratau, jis atstovavo VEF Radiotehnikos gamyklą Lietuvoje. Tai kiek ir ką keisti - sužinojau iš jo. Dabar žmogus pensijoje. Ką, reikia jo telefoną pateikti? Manau nesąmonė. Išeitiniai aparato duomenys jau nurodyti.
Šiaip, tai tokie žmonės tik padėkos nusipelno. Jie tiesiog dalinasi savo sukauptomis žiniomis.
Aš nežinau, gal jis ir iš kokio rusų saito man duomenis atsiuntė. Kiek aš juose žiūrėjau, tai pasirinkimo kaip perdaryti, surasi variantų taip...100 :) :) :)
Aš, tiesiog, aprašiau taip, ką dariau. Ir netvirtinu, kad mano variantas pats geriausias. Jis, tiesiog, man puikiai veikia.
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose