CB-PMR retransliatorius savo rankomis

Standartinė JAUGARO 2013-12-02, Pir. 21:56:17

Sveiki Visiems
Jau antri metai veikia mano lituotas retransliatorius. Jis retransliuoja CB nustatytą dažnį i PMR ir atvirkščiai. Kaip dirba įranga Jūs esate jau ne vienas išbandęs. Blogai, kad retransliatorius randasi Vilniaus miesto pakraštyje ir daug kas jo nepasiekia. Iš pradžių nemaniau reklamuoti šio tvarinio, nes pirminis tikslas buvo labai jau elementarus – turėti CB ryšį vaikštant po kiemą, dirbant lauke, net einant aplink namus pasivaikščioti. O gavosi, kaip gavosi.... Kai pavyzdį galiu pasakyti, kad „717“ su „311“ per mano retransliatorių kalbėjosi vienas būdamas Trakuose (PMR), o kitas Salininkuose (CB). Žinant, kad retransliatorius randasi netoli Žaliųjų ežerų, atstumais buvau labai nustebintas...
Galiausiai, tai iki šios dienos jis nėra pilnai išbaigtas. Kas bandys jį kopijuoti, manau tikrai padarys geriau nei aš. Kaip trūkumą įvardinsiu bėdą su Praėjimais. Kai pradeda CB stotis „čirkšti“, tai ir PMR siuntimą atidaro. Laikyti CB stotį LOC rėžimu, didelės prasmės nėra – pusės miesto korespondentų nesugausiu, o DX rėžimu – visi „čirškalai“ mano. Manau, kad tai galima eliminuoti, jei retransliatorius stovės kur arčiau centro. Tada nereikės taip praverti SQELCH ir retransliatorius dirbs tvarkingiau.
Dabar apie pačią schemą. Idėja paimta iš 1999 metų 4 nr RADIO žurnalo 55 psl. Išmanantys žmonės greit supras veikimo principą. Galiausiai jau pilnai veikiančią schemą radau internete adresu : http://www.cqham.ru/trx85_40.htm. Viskas elementaru. Surinkau schemą per gerą pusdienį. Naudojau montažinę tekstolitinę plokštelę ( na, su sugręžiotom skylutėm :D :D :D ). Pasileido iš karto. Reikėjo tik signalų lygius suderinti. Tam, kas tingi po internetą landžioti, žemiau principinė ir pajungimo scema. Ten nurodyti vieno tipo stotelės, o galima jungti bet kokias.... Na, susigaudysit....

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kaip ir viskas... Sekmės konstruojant. Nepamirškit pasidalinti pasiekimais.
Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO

P.S. Daugiau mano tvarinių galite surasti mano BLOGE: http://www.ly5rj.blogspot.com
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė leygan 2013-12-03, Ant. 09:12:03

Bus isbandyta :)
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė 3KM 2013-12-03, Ant. 17:38:50

Reikėtų skiriamųjų transformatorių audio signalui, šiek tiek signalo kokybė pagerės...
3KM
Dalyvis
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2010-01-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY3KM
Antena: Sirio AS 145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: savadarbis vertikalas+delta loop + autotiuneris
Radijo stotelė 2: YAESU FT-897D

Standartinė leygan 2013-12-09, Pir. 14:02:22

Su tais Trafais mano akimis problematiska... nebent paciam sukti tik neisivaizduoju ar tiek kantrybes bus ir kiek viju..

Turiu is modemu prilupes keleta bet nepasakyciau kad jie gerina kokibe... Jungent Pc-CB jie reikalijngi isristi turbut labiau zemes ir nuleke uzimai bet seip kad kokibe pageres netikiu :)

Beja nepaprasciau butu pritaikyti tai: http://www.freeradionetwork.eu/interface/interface.jpg
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė 3KM 2013-12-12, Ket. 15:01:13

nereikia tų trafų vinioti paiam.
1:1 600 omų transformatoriukai po 6 litus eina farnell kataloge, būtent tokiam tikslui.
Žemės atrišimą ir turėjau galvoje, kaip kokybės pagerėjimą.

3KM


leygan rašė:Su tais Trafais mano akimis problematiska... nebent paciam sukti tik neisivaizduoju ar tiek kantrybes bus ir kiek viju..

Turiu is modemu prilupes keleta bet nepasakyciau kad jie gerina kokibe... Jungent Pc-CB jie reikalijngi isristi turbut labiau zemes ir nuleke uzimai bet seip kad kokibe pageres netikiu :)

Beja nepaprasciau butu pritaikyti tai: http://www.freeradionetwork.eu/interface/interface.jpg
3KM
Dalyvis
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2010-01-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY3KM
Antena: Sirio AS 145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: savadarbis vertikalas+delta loop + autotiuneris
Radijo stotelė 2: YAESU FT-897D

Standartinė leygan 2016-12-07, Tre. 21:43:19

Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė Banga 2016-12-08, Ket. 20:22:47

Reikės ir man išbandyt
Vartotojo avataras
Banga
Naujokas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2016-11-07
Miestas: kedainiai
Antena: Alan PC 8 CB
Radijo stotelė: Alan-Midland 42


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron