Namo šildymo pečių pajungimas kompleksiniam darbui

Standartinė JAUGARO 2013-11-20, Tre. 23:58:57

Sveiki Visiems,

Informacija nesusijusi su radio bangomis, įranga ir t.t.... Tačiau mes visi kažkur gyvename, ir pradžioje įsirenginėjame savo būstą, o vėlau jau pomėgiai. Kaip sakoma - "... а девушки потом..." Taigi, nutariau išdėstyti nedidelę namo šildymo katilų pajungimo modernizaciją. Tai ypač tapo aktualu po praeitų metų gaisro mano name. Nelinkiu to niekam. Patikėkit, mažai nepasirodė - degė valandas tris, o "laižytis žaizdas" visus metus teko... Dabar su padidintu atsargumu žiūriu į tas vietas "kur ugnis dega". Taigi. Važiuojam.....

Kadangi kyla susidomėjimas mano įrengta nesudėtinga šildymo pečių valdymo sistema, nutariau ją aprašyti.
Taigi, pradėsime nuo pradžių, na, .... nuo įžangos.
Namo apšildymui sumontuoti du katilai: dujinis Vessman, bei kieto kuro katilas Viadrus. Kai dujų kaina nesikandžiojo, sėkmingai naudojau vien tik dujinį šildymą ir nekreipiau dėmesio į išlaidas. Pabrangus „žydrajam“ kurui iš Rusijos, visi pradėjo skaičiuoti šildymui išledžiamus pinigėlius. Pradėjau ir aš. Jau anksčiau buvau numatęs galimybę šildytis įvairiu kuru, tai kaip ir klausimų nebuvo – krauk malkas ir kurenk. Bet atsirėmiau į nenumatytas problemas – šildymo rėžimą, temperatūras, ir t.t. kurias valdo dujinio katilo „protas“.
Ir, daleiskim, jei šildymo metu dinksta elektra, tai dujinis katilas tiesiog išsijungia ir uždaro dujų padavimą. Atsinaujinus elektros padavimui, dujinis katilas pats pasileidžia ir toliau dirba užprogramuotu rėžimu. Su kieto kuro kailu taip nėra. Pirmiausia, jis nenustoja veikti, t.y. malkos (ar kitas kietas kuras) dega toliau. Gadangi elektos nėra, cirkuliaciniai siurbliai nedirba. Katilo temperatūra sparčiai kyla ir gali būti toks nedidelis „bum“.... ir katilo sekcijos trūko (na, čia sakyčiau laimingiausiu atveju). O blogiau, jei dar ir trobą padegs... :( :( :(
Kita probleminė situacija – protingas dujinis katilas. Jis pasiekė užduotą šildymo rėžimą – ir cirkuliacinius siurblius atjungė. Na, žinoma, ir pats dujų nekurena – jo analizuojamoje sistemoje tai temperatūra pakankama. O kieto kuro katilas šildyti tai nesustojo..... Ir jo temperatūra palaipsniui kyla. Pasekmės gali būti vėl analogiškos.
Šiom problemom eliminuoti sugalvojau paprastą patobulinimą, kuris puikiai veikia.
Įrengimui prireikė:
- Temperatūrinio kontrolerio. Nusipirkau jį per „ebay“. Kainavo su atsisiuntimu 10,67 GBP (~ 44 Lt);
- Pasmasinė dėžutė apipavidalinimui – 5 Lt;
- Rėlė (16 Lt);
- UPS. Mokėjau 150 Lt.
- Laidai, ir kitos pagalbinės medžiagos – taip 10 Lt;
- Nusiteikimo darbui, bei rankų ir galvos  :lol: :lol: :lol: 
Taigi, investicijos viso apie 225 Lt. Vaizdinė informacija žemiau:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Pradėjau montažą. UPS‘ą sumontavau galimai arčiau dujinio pečiaus elektros įvadinio skydelio. Temperatūrinį kontrolerį – netoli nuo kieto kuro katilo. Daviklį sumontavau tiesiai ant katilo vandens išėjimo vamzdžio. Kad geresnis temperatūrinis kontaktas būtų užtepiau termine pasta. Na, mes ją naudojame pvz. tranzistorių ar mikroshemų aušintuvų montavime.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Darbo principas labai paprastas. Pasiekus katilo darbinę temperatūrą (mano atveju 85 laipsniai), suveikia termo reguliatorius ir įjungia rėlę. Rėlė maitinama nuo UPS‘o. Tai yra, dingus elektrai, cirkuliaciniai siurbliai nenustoja veikti ir galimybės kieto kuro katilui perkaisti nėra. Kai sistemos temperatūra sumažėja iki užsiduoto minimumo (mano atveju 60 laipsnių) temperatūrinis kontroleris atjungia rėlę, perduodamas valdyma dujiniam katilui.
Kaip ir visas aprašymas. Beliko pateikti tik blokinę jungimo schemą.
Paveikslėlis
Nemanau, kad daug kas puls kartoti mano modernizaciją, bet tikrai žinau vieną – nebereikės visiems detaliai aiškinti į klausimą „o kaip čia veikia?“. Dabar galiėsiu pasakyti – pasiskaitykit internete :D :D :D . O gal kam ir prisreiks mano nedidelio patyrimo....

Daugiau mano nuveiktų darbelių galite surasti mano bloge: http://www.ly5rj.blogspot.com

Rolandas (LY5RJ)
JAUGARO
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė vaikas 2013-11-21, Ket. 00:08:35

Gulielmas Markonis isrado radija .. Popovas ja išardė..
Vartotojo avataras
vaikas
Senbuvis
 
Pranešimai: 197
Užsiregistravo: 2007-03-14
Miestas: KO05TN
HAM šaukinys: SWL
Antena: Vamzdis is Lytagros
Radijo stotelė: Russian RBM http://www.wftw.nl/rbml.jpg
Radijo stotelė 2: RSB-5 http://www.qsl.net/g4bxd/r805tx.jpg

Standartinė LY1GP 2013-11-21, Ket. 20:27:21

Ooo, Rolandai, jau tikėjausi kažką gale pamatyti su info siuntimu per GPRS ar bent internetą :)
Įdomu kiek tokiu kombinaciniu režimu malkų išeina sezonui?
Atėjau, pamačiau... ale kas per bardakas...
Vartotojo avataras
LY1GP
Senbuvis
 
Pranešimai: 539
Užsiregistravo: 2008-02-24
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1GP
Antena: W3DZZ
Radijo stotelė: Ivairios

Standartinė ramunasv 2013-11-22, Pen. 14:59:47

o cirkuliacinis siurblys "nepyksta" maitindamasis nuo pigaus UPS'o?
ramunasv
Naujokas
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 2013-03-13
Miestas: Vilnius
Antena: Sirio AS 145
Radijo stotelė: TEAM TS-9M

Standartinė JAUGARO 2013-11-22, Pen. 23:29:35

Pasirodo mano tema šiokio tokio atgarsio sulaukė. Reiškia - klausimas gana aktualus. Na, žinoma, daugumoje forume vyrai, kuriems ir rūpi būsto šildymas. Pirmiausia, aš tikrai nesiekiau kažko neatrasto ir stebuklingo :wink: Tai elementarus sprendimas, kuris man palengvino gyvenimą.
Antra. Jau rašiau, kad visą valdymą organizuoja dujinis katilas. Turi jis 4 kontūrus ir puikiai su jais tvarkosi. Pasikartosiu - man visai nesvarbu, jei dujų katilas išsijungs kuriam laikui. Jis ir vėl pats pasileidžia. Visas problemos sprendimas susivedė į kieto kuro katilo darbą. Na, kad jis man pokštų neiškrėstų. (+)
Trečia. Žiūrime tikimybę. Kada gali taip nutikti, kad veikia kieto kuro katilas ir dingsta elektra. Na, Vilniaus mieste tai gana nedidelė tikimybė.
Ir galiausiai. Visa tai sugalvota dėl mano tingėjimo. Nes gali veikti (ir dirba) abu katilai vienu metu. Tai yra, jei vakare grįžau "pavargęs" ir ryte iš lovos lipti " a nei kaip", tai namus šildo dujinukas. Jei netingi ( o ir pinigėlius pataupyti nori), tai malkom pakūreni. Ekonomija super. Apie praeitą žiemą nekomentuosiu, nes gyvenau "karo rėžime" (na, po gaisro darbininkai dirbo). O dar metais anksčiau, tai 300 m2 namą šalčiausią mėnesį išleidau apie 700lt. Jei ką domins - galiu pažiūrėti tiksliau.
Kas liečia UPS ir cirkuliacinį siurblį - na, sukasi jis atjungus elektrą. Ar jam patinka ta ale kintama 220 - nežinau. Gal čia aš ir negerai padariau. Na, gyvenimas parodys. Kol kas veika be priekaištų.

JAUGARO (LY5RJ)
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose