Radijo lauko indikatorius

Standartinė JAUGARO 2013-08-06, Ant. 14:24:32

Radijo mėgėjų antenų ir stiprintuvų suderinimui reikalingas aukšto dažnio radijo bangų lauko matuoklis. Šis prietaisas nuo įprastai naudojamų skiriasi dideliu jautrumu bei plačia dažnumine juosta. Iki tol mano naudotas prietaisas iš Kinijos neaptikdavo silpnų signalų. Nors šiaip, tai "kinietis" vertas savo pinigų. Štai jo foto:

Paveikslėlis

Indikatoriaus schemą pateikiu žemiau. Schema nesudėtinga ir susirenka per vieną vakarą.
Paveikslėlis
Kadangi gauti mikroschemą K174ПС4 nepavyko, panaudojau K174ПС1. Kojų išlitavimas tas pats. Pirkau ją „Evitoje“, Vilniuje. Vietoje diodo КД510А panaudojau КД522Б. Indikatorius – nuo seno tarybinio juostinio magnetofono. Antena – iš seno juodai balto televizoriaus „Šilelis“. Naudotos detalės matosi fotografijoje:
Paveikslėlis
Susirinko prietaisiukas labai greitai, tik bėda, mikroschema pasitaikė brokuota. Teko dar kartą bėgti į „Evitą“. Galutiniame variante – mikroschema jau ne įlituota, o „stovi“ aikštelėje. Manau jums taip liūdnai nenutiks, ir indikatorius pradės veikti iš pirmo paleidimo. :lol: :lol: :lol:
Štai, kaip atrodo galutinis indikatoriaus variantas:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dabar ne tik, kad matau kokio stiprumo laukas mano „radio rubkoje“, bet ir darbe galiu pasitikrinti ar kas kokio pasiklausimo aparačiuko man „po kėde nepriklijavo“ :P :P :P
O kadangi mėgstu pakonstruoti, tai manau jis bus man mažas, bet labai rimtas pagalbininkas.
Noriu padėkoti Justinui (LY2BOK) ir Romui (7777), kurie kantriai kartu su manimi ieškojo mano „litavimo klaidų“ vos ne šešių detalių schemutėje. O pasirodo – mikroschema brokuota... :( :-( (8-)
Pilną schemos veikimo aprašymą galite surasti adresu: http://cxem.net/indicator/indicator12.php

Daugiau mano "kūrybos" galite rasti mano puslapyje adresu: http://ly5rj.blogspot.com

Linkiu sėkmės
Rolandas (JAUGARO)
LY5RJ
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln

Standartinė 3KM 2013-08-12, Pir. 15:55:38

Šaunus projektėlis. Tik nematau potenciometro jautrumui reguliuoti
3KM
Dalyvis
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2010-01-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY3KM
Antena: Sirio AS 145
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Antena 2: savadarbis vertikalas+delta loop + autotiuneris
Radijo stotelė 2: YAESU FT-897D

Standartinė JAUGARO 2013-09-13, Pen. 12:34:16

Vardenis atsakė tiesiai į mano blogą. Perkeliui jo klausimą į bendrą forumą:

"v.pavardenis13.9.13

ir pagal kokius matavimo vienetus matai kokio stiprumo laukas tavo „radio rubkoje“? ar tiesiog „atsilenkė jau labai daug“?"



Ir mano atsakymas:

Tu visai teisus - "atsilenkė labai daug".
Nebuvo tikslo sugraduoti parodymų skalę. Nors tai visai įmanoma, turint tikslų prietaisą šalia... Tikslas buvo - matyti lauko intensyvumą pagal rodyklės tasilenkimo laipsnį. Tai labai "jautrus dalykas" - atsitraukus taip pusmetrį - parodymai kinta "iš esmės". Tai kam tas gradavimas?

JAUGARO (LY5RJ)
Vartotojo avataras
JAUGARO
Dalyvis
 
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: 2010-07-29
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY5RJ
Antena: President ML-145
Radijo stotelė: President Harry
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President Lincoln


KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Kita Gamyba namuose

cron