cb stoteles kabelis

Techniniai klausimai apie CB diapazono antenas

Standartinė Saulenas04 2014-11-28, Pen. 14:10:19

Sveiki. Turiu klausima: man susidare toke nuomone, kad blogas kabelis rg 58, nes isvedziodamas palei masina arba bandidamas pertraukti kabeli, galejau pazeisti. Neismastau, kaip tiksliai nustatyti ar kabelis kaltas, ar koke ten dregme nesirenka i vidu, ar kaip nors netrumpina, nes pas mane nesamoningai rysys keicialiojasi - arba ima gerai stotele pokalbi, kad ir geru 10 kilu, arba, kita diena, gal ir triju kilometru nebegaudo. Ypac po lietaus, tada nuemus antena apziuri - atrodo viskas gerai, apziuri kabeli is lauko puses, kad sausas butu, dar nuvalau, atjungiu stotele, swr pamatuoju ir viskas buna gerai, bet sudejes atgal, tada pradedi girdet kokiu 15 kilu atstumu. Stoteles jautrumo asc nekeicialioju bandymo metu. Ir jau antra antena taip. Isbandau prezident, tik kabelis nekeistas nes ten ji isimti, tai rei beveik visa salona vel ardit. Tokius atlikes eksperementus: antenai mase gera, kontaktai geri, atjunges stoteles laida minusini stotele veike, reiskes mase gera; swr matuota, derinta jau beivek isspausta iki vieneto, tarp pirmo ir keturesdesimto kanalo visai paklaidos ner. Dar atjuges stotele ir antena matavau kabeli testeriu ten kokio trumpo nerodo. Antena President Alaska stotele President Taylor III ASC.
Gal kokiu minciu dar butu i ka atkreipti demesi. O gal labai prasta sita kebelio rusis, gal zinot kokia pabandyt geresne marke?
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė Marchiux 2014-11-28, Pen. 14:38:43

Pagal aprasyma jei geras SWR, Tai kabelio kaltes manau nera. Kelmas irgi greiciausiai nekaltas. Gaila neparasei ar nedavei vaiszdines info kaip sumomntuota natena ir kur.
Mano asmeninis spejimas butu Issipresavysi ALASKOS rite. Atkreipk demesi y antnetos apatine dali ar ysikuant issukant neatsiranda korpuso pakitimu.
Jai pakankamai daug teko ciupinet issipresavusiu antenu ir nelieka zemes kontakto tarp rites ir verzles (ylietos y korpusa).
Gydymas. Deja neradau iki siol. Vienas is varijantu rast kas gali suvirint ar sulituot bronza su variu.
Ir jei gerai pamenu siaip alaskoje turetu but gautis trumpas jungimas matuojant kabeli su neatjungta antena.
CB/GPS SERVICE PREKYBA/REMONTAS/DERINIMAS +37061442000 Kauno vakarinis apvažiavimas 86km, Vakoil parkingas
Vartotojo avataras
Marchiux
Senbuvis
 
Pranešimai: 1053
Užsiregistravo: 2009-09-29
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY1LW
Antena: President Missouri
Radijo stotelė: Kita
Antena 2: President Black Pirate
Radijo stotelė 2: President HARRY III ASC

Standartinė armaturinis 2014-11-28, Pen. 16:09:33

Marchiux rašė:Pagal aprasyma jei geras SWR, Tai kabelio kaltes manau nera. Kelmas irgi greiciausiai nekaltas. Gaila neparasei ar nedavei vaiszdines info kaip sumomntuota natena ir kur.
Mano asmeninis spejimas butu Issipresavysi ALASKOS rite. Atkreipk demesi y antnetos apatine dali ar ysikuant issukant neatsiranda korpuso pakitimu.
Jai pakankamai daug teko ciupinet issipresavusiu antenu ir nelieka zemes kontakto tarp rites ir verzles (ylietos y korpusa).
Gydymas. Deja neradau iki siol. Vienas is varijantu rast kas gali suvirint ar sulituot bronza su variu.
Ir jei gerai pamenu siaip alaskoje turetu but gautis trumpas jungimas matuojant kabeli su neatjungta antena.

testeris turi rodyt trumpą, arba labai minimalią varžą (dešimtimis omo, arba iki 1 omo), matuojant antenos centrinį kontaktą ir veržlę. taip pat matuojant antenos strypą ir veržlę, testeris turi rodyt trumpą, arba labai minimalią varžą (dešimtimis omo, arba iki 1 omo).
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-11-28, Pen. 19:45:44

Atsineses testeri pirma pradejau nuo kabelio matuot. Antena palikau pajungta, isemus stotele, pamatavau laida, verzle ir centrini kontakta. Rode trumpa. Po to, islipus is masinos, teko matuot antena. Dejau viena laida testerio prie masinos korpuso, kita laida ant stripo - rodo trumpa. Nusukus antena, matuojant antenos centrini kontakta ir veržle, rodo trumpa, matuojant antenos strypa ir verzle - rodo trumpa.
Masina audi A2. Antena deta ant spoilerio gale. Masina visa aliumine, bet pas mane panoraminis stogas (stiklinis), tai teko i spoileri skile pragresti ir antena gale imontuoti, o minusas, tai storu pora laidu variniu atvesti iki antenos. Kaip sakoma gera minusa paduoti ir gera kontakta, nes President Alaskai isgaut gera swr, tai reikejo pavarkti.
Tai, kaip as suprantu, lygtai su antena kaip ir viskas gerai, o gal ka blogai busiu pamataves.
Daleiskim, jeigu kabelis pazeistas ir patenka vanduo i sarva, tokio dalyko nelabai nustatysi, bet rasyta buvo, kad tada swr neisgautum, bet pas mane per visus kanalus rodo beveik vieneta. Galvoju, maz cia stotele taip blusta, nes pirkau nenauja. Koks gal but gedimas, sudeges pirmas tranzistorius, ar isiderintas iejimo konturas, bet man kaune stotele tikrino meistras, sake gedimu nerasta.
Dar pas mane masinoj labai prastai akuma krauna. Uzvestai masinai tik 13 voltu, uzgesintai masinai nukrenta akumo srove iki 11,8. Akumas ir nenaujas - 3 metai gal cb stotelei tesiog sroves maza. Pas mane ivadas stotelei padarytas tiesiai nuo akumuliatoriaus.
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė armaturinis 2014-11-28, Pen. 21:40:50

dėl maitinimo stokos nelabai ryškiai kažkas keistųsi priėmime, siuntime (neskaitant siuntimo galios), bet SWR neįtakoja. galbūt tiesiog tarpais kažkur nebuvo kontakto, tarp antenos ir automobilio kėbulo, ar kabelio sujungimuose
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-11-29, Šeš. 12:53:56

Kaip buvo pries tai rasyta, pasukeliojau ta antena. Per tuos matavimus su testeriu toks rysys atsirado, kad nuo Anyksciu pradejo Utena gaudyt, nes girdejau, kaip furistai kalba budami Utenoj. Atlikau matavima su google zeme, nupiesus tiasia linija nuo kur as esu iki utenos, tai gaude 25 ar 30 kilometru atstumu. Ir gan neblogai girdejosi pokalbis, nustacius cb stoteles pati jautriausia rezima. Kol kas viskas gerai. Norejau keisti kita kabeli, bet pagalvojau, kad gal neverta. Sutepiau solidolu masiniu laidus kontaktus. Pastebejau, kad masiniai laidai variniai oksiduojas su aliuma ir tai pat po antena bando korozija isimesti. Nuziurejau, kad labai nori geros mases antena, nes pas mane panoraminis stogas masinos, tai viskas priklauso nuo situ laidu masiniu, visas swr. Masinis laidas yra ne seip sau prisuktas, kad tik gera mase paduot, bet teko parinkti laido stori, ilgi, islankstima. Pas mane vienas laidas, gan storas, pajunktas i mase, o kitas laidas, ne storas, gero metro ilgumo, iseina is antenos mases ir yra nukirptas, bet nepajunktas su mase. Tokiu budu buvo kuriama radijo bangu gaudykle. Pas mane masinio laido nukirpimas kokiais 6 cm, gali itakoti swr pasikeitima nuo vieneto iki triju. Kai pirkau antena President Alaska, is pardotuves Kaune Jonavos g. 204a,UAB "Todesa", kalbejo meistras, kad be sansu isgaut gera swr is President Alaskos del to, kad nesuderinama si antena, jeigu ne metalinis stogas, bet bandimo metu paaiskejo, kad suderinama ir iki vieneto. Pas mane laidai taip uzkavoti, kad ju nesimato ,o antena dejau kur as noriu, kad antena puostu masinos vaizda ,o negadintu.
Antra antena, irgi igrezema is President firmos, bandymo metu buvo isgauta iki vieneto swr paneigiu sita mita, kad neimanoma ant plastikiniu stogu statit kokia nori antena.
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė armaturinis 2014-11-29, Šeš. 19:33:53

su magnetiniu pagrindu sunkiau suderint, bet įmanoma. o tavo tie "masės" laidai, atstoja tai antenai atsvarus, kad antena spinduliuotų ir priimtų pilnai savo skirto dažnių ruožo elektromagnetines bangas, o ne kabelis. kai yra stogas, ar kokia konstrukcija, kaip lankai ant stogo, ar priekyje, būtent metaliniai (aliuminio, plieno ar kito metalo), tada gan lengvai derinasi antena, beveik ir nereikia jokių papildomų pribumbasų, kaip dirbtinė "žemė" ar dar kokių dratgalių, laidgalių, kaip su įmontuojamomis į kokią elektrai nelaidžią medžiagą, kaip plastikas...
tu verčiau ne su tokiais "meistrais" konsultuokis, kurie tesugeba užmest magnetą ant stogo ar per kronšteiną/chamutą ant fūros veidrodžio lanko prisukt, ir paskui kusačkėm karpydami spinduolį (antenos strypą) bandyt suderint, pakui sapaliot, kad nesuderinamos antenos. o su vietiniais kolegom radijo mėgėjais, kurie patys konstravę, prikonstravę n+k antenų, radijo stočių, savu laiku. su jais tikrai rastum sprendimą, kaip anteną "atvest į protą", net visiškai plastikiniam automobilyje. (+)
kas dėl oksidacijos, tai aliuminis visada spartina koroziją, oksidaciją jungčių, laidų, varinių, plieninių, kurie jungiasi su aliuminiu. žalvaris, kiek pastebėjau, tiek nereaguoja su aliuminiu. na o koncistencinis tepalas (solidolas, litolas ir t.t.), visada padeda palaikyt geresnį kontaktą ir atitolint koroziją, oksidaciją.
šaunu, kad eksperimentuoji, su antenų sudėtingesniu derinimu (+)
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-11-29, Šeš. 23:51:17

As, kai buvau pardotuvej Kaune Jonavos g. 204a,UAB "Todesa", visiskai dar bukas: ka man tas meistras sako tuo as ir tikiu, nes jis meistras, taip ten visi vadina, kas man beliaka daryt. Bet jisai gero nieko ir nepasake - typo ,kad nieks cia nesusiderins del to, kad stogas stiklinis. Tai, sakau, ka man dabar daryt? Sako man, keisk masina. Ir galvoju stovedamas: tai dabar as turiu keist masina, kad noriu turet cb stotele. Sakau as jam: as turiu stotele ir as vistiek pirksiu antena President Alaska. Tas meistras sako - pamirsk sita antena, be sansu suderinti. Isiule man kita antena - President Maryland. Sako, gal iki triju swr isspausi ir, sako, neduog dieve kas nors pasiulis prikirpti stripa antenos - bek nuo tokio meistro tolin. Parsivezes sita antena susiderinau iki vieneto swr, nuvaziavau i Kauna atgal, sakau pamatuok, pamatavo, sako tiksliai vieneta rodo. O dabar, sakau, pirksiu Alaska. Ir vel del to swr mane apsedo, kad sita antena nesuderinama su jokiais stogais jeigu ner metalo. Tai as parsisiuncau internetu President Alaska ir vel susiderinau iki vieneto. Bent jau man President Alaska geresne antena negu President Maryland, bet Maryland lengvai susiderino swr.
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė armaturinis 2014-11-30, Sek. 00:13:01

na, dabar jau patirties turi ir gali nebeklausyt tokių "meistrų", kurių kreivos kanopos, abi kairės ir išaugusios iš subinės :mrgreen: kiek pastebėjau, čia dažnas juokelis apie mašinos keitimą :)
merylando ritės konstrukcija vienokia, derinimas su feritiniais žiedais ant ritės korpuso, alaskos jau kitokia ritės konstrukcija, derinimas pagrindinis - strypo ilgio keitimas, strypo aukščio keitimas ritėje, arba prikirpimas ar dar pailginimas, bet tie pakirpimai ar pridėjimai nerekomenduotini, nes vis tik yra apskaičiuotas strypo ilgis, ir jo eiga ritėje, kad suderint (turint gerą atsvarą). o toliau, tavo minėtame gerume vienos, blogume kitos, prasideda labiau radijomėgėjiškos linksmybės, kurios paprastam CB naudotojui nėra aktualios, o aktualios radijo mėgėjams. skirtingų konstrukcijų ritės, net su to paties ilgio spinduoliu lemia skirtingą spinduliavimo diagramą, o tai lemia ir ryšio atstumus. turint atsvarus kažkokius, pvz plieninį ar aliuminį mašinos stogą, vėl įnešami pakitimai, vėl savaip pasikeičia ta diagrama, iš to paskui jau išplaukia daug įvairių parametrų, kas siejasi su tuo pačiu SWR, išplaukia ir rezonansas tame dažnių diapazone, stiprinimas dBi, kryptingumas dB, banginė (
+/- 50 om) ir reaktyvinė (+/- 0 om) varžos, AD elektromagnetinio lauko stiprumas, ir begalė kitų parametrų, kurie yra apskaičiuojami, dabar jau ir moderniomis kompiuterinėmis programomis. galiausiai visi rezultatai pasimato praktiškai išbandant, realiomis sąlygomis, t.y. darant ryšius, kaip dirba ta antena. ne visada taip tiksliai kiekvieną sąlygą, kiekvieną smulkmeną įskaičiuosi į tuos parametrus, kurios gali... galbūt nedaug visai, galbūt daug lemti antenos darbą.

šiaip ar taip, su antenomis, netradiciniu montavimu, į specifinės komplektacijos automobiliuką (panoraminiu stiklu stoge) ir "atvedimu į protą" antenų, turi jau pagavęs sportinį interesą. šaunu, judėk į priekį, eksperimentuok su dar ekstremalesnėm antenai sąlygom, ir galbūt bandyk kažką ir savo sukurpt, kad ir anteną ant CB. (+)
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-11-30, Sek. 11:21:33

Dekui uz paskatinima. Dabar nors ranka kyla paciam kaska konstruoti ir neprarast vilties, kad nieks nesigaus. Vis del to paaiskejo, kad viskas gali gautis tik reik turet kantrybes siek tiek smegenu ir tesiog klaust, kas neaisku, pas radijo mėgėjus ,o ne kluasyt nuvaziavus Kaune i parde, kaip viskas bus blogai ir, kad net nepirkti swr matuoklio, nes atseit jis man nereikalingas, kaip i bala pinigus ismesit, man taip pasake. Tai, sakau, kas man suderins swr? Meistras sako - mes - uzsidedi antena ir atvazuoji pas mus. Gerai sakau, o paskui emiau, swr matuokli internetu atsisiunciau. Uzsidejau antena President Maryland, prijunges gera mase, tuos ziedelius pareguliavau - rodo virs penkiu swr ir viskas. Nu, galvoju, vaziuoju Kaunan i parde. Tai va, sakau, antena pajungta, mase paduota, o man dideli swr rodo. Atejo tas meistras, apziurejo antena, atsisedo i masina, pamatavo swr. Sako, jo, dideli rodo. Tai, sakau, ka darom? Jis man ir paaiskino, kad ant sito panoraminio stogo daugiau kaip triju swr neisspausi. Tai paprasiau apziuret gal kas blogai, gal bloga mase. Tai, sako, atjungsiu as tau stoteles minusini laida, jeigu stotele veiks, reiskes geras minusas. Atjunge - veike, sako minusas geras. Ziuriu, kad jis nebezino ka daryt. Grizes namo kaskur radau forume pasjum parasita, kad laidas labai turi but storas mases. Pajungiau gera stora varini laida ir nukrito iki 1 swr, pirmas ir keturesdesimtas kanalas, net nereikejo jokio strypo karpyt, nes ziedeliai dave nesunkei suderinti swr , o del President Alaskos reikejo jau gerokai pavargti kol suderinau.
Siaip ar taip daugiau visalaik, prireikus patarimo geriau kreipsiuos pas radijo megejus, kurie turi ir patirties, ir noro skirti savo laika problemoms aiskintis. Be to, jeigu nerandi is karto sprendimo, tai gali su vienu, su kitu zmogum padiskutuot, vis daugiau kyla nauju ideju :)
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė armaturinis 2014-11-30, Sek. 11:44:33

tau tas laido storis duoda ne kiek elektrinę varžą (pvz 2,5kv.mm ir 10kv.mm, skirtųsi tik keliomis dešimtimis omo), bet duoda elektromagnetinį atsvarą ir reflektorių kartu, kuriam reikia, ne tik tam tikro tikslaus ar apytikslio ilgio, bet ir paviršiaus ploto atitinkamo, kad antena būtų reikiamos (~50om) banginės varžos.
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-11-30, Sek. 12:22:19

aisku tada turesiu omeni ka as esu prikonstraves.
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė armaturinis 2014-11-30, Sek. 12:39:53

čia aš gal daugiau iš radijomėgėjiškos pusės aprašiau, bet visa tai, kas daugiau, nei tik užmest magnetą ant stogo, ar prisukt įgręžiamą anteną kokioj dziūrkoj, ir pastumdyt strypą aukštyn, žemyn, kad SWR matuoklis parodytų 1, eina radijomėgėjystės link, t.y. atsvarų konstravimas, bandymas išgaut gerą, turimos antenos darbą, antenos konstravimas, banginės varžos, reaktyvinės varžos, induktyvumai, rezonansas, spinduliavimo diagramos, kryptingumas ir t.t. :)
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Saulenas04 2014-12-01, Pir. 23:28:09

Sveiki , buvau nuvaziaves i Vilniu. Galvoju uzvaziuosiu dar i pardotuve nusipirkti kabelio cb stotelei i Antakalnio g. 36 "Fedingas". Sakau man reik kabelio rg 58, pardavejas sako turim, tai paemiau keturis metrus. Padave ta kabeli, pasiziurejau, nu kaip mano storis viska. Parvazuoju namo, paaiskejo ,kad sarvas kaskoks ne varinis ir ta centrine gysla. Aptrynus peiliu sita sarva ir centrine gysla pabandziau lituot - lituojas, kaip ir kazkoks variuotas. Paaiskejo,kad man pardavejas padave kabeli ne rg 58, o kazkoki TECHNOKABEL MIL-C-17/28 RG 058, tai dabar ir nebezinau ar tinka toksai kabelis cb stoteles antenai ar ne :?:
Saulenas04
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2014-06-04
Miestas: Anykščiai
Antena: President Alaska
Radijo stotelė: President Taylor III

Standartinė leygan 2014-12-02, Ant. 08:54:50

Tinka Tinka... :)
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 656
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Kitas

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Techniniai klausimai Antenos

cron