Apie tvarką CB eteryje

Viskas kas susiję su CB standartais, susitarimais, bei šių klausimų aptarimas.

Standartinė armaturinis 2013-03-31, Sek. 20:25:53

shamanai, nenustebk... CB yra CB, tvarka yra tik bendruomeniškai sutartinė, o HAM Radio, jau kita opera, ten, kaip sakant sudėliota viskas juodu ant balto, ant papiren. jei labai smarkiai trukdys ir pažeidinės eterio tvarką, pirmiausia varžybose ignoruos ir gal dar pasiųs kur nors, jei dar labiau daknis daugiau HAMų, tada gali būt ir daugiau bėdų, ir gaut į ragus, ir licenziją galima prarast... ir t.t. bet viskas priklauso kiek daknisami kiti HAMai...
Nori būti laimingas dieną - gerk vyną, nori būti lamingas metus - vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą - tapk sodininku...
Vartotojo avataras
armaturinis
Senbuvis
 
Pranešimai: 1137
Užsiregistravo: 2009-12-25
Miestas: Šeduva
HAM šaukinys: LY1JI

Standartinė Rolandas 2013-03-31, Sek. 23:04:11

shamanas rašė:Pritariu ir palaikau Pilaite.
Naudoju CB tik savaite, taciau jau pastebejau, kad eteris naudojamas asmeninrms diskusijums. Net esu girdejes,kaip man pasirode ir neblaiviu asmens mobologa. Manau, kad 19 fm turi buti naudojamas tik trumpam pasisakymui, islaikant pauzes. Ilgalaikiam irangos, automobiliu, ratlankiu ar asmeniniu naujienu aptarymai tiesiog privalo keltis i kata kanala.
Turejau patirties, kai vaziavau mieste Vilniuje ir norejau pasidalinti turima info is kaliu, taciau negalejau prasibrauti pro viena monologu megeja (vardu ir saukiniu neminesiu). Veliau jau buvau uz rysio zonos. O suteikta info gal galejo kam nors padeti sutaupyti laiko...

break, break pasakai ir kalbėk sau kiek tik nori... ;)
VOLVO V70 Black
Vartotojo avataras
Rolandas
Dalyvis
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009-02-02
Miestas: Vilnius

Standartinė Pilaite 2013-04-01, Pir. 10:51:48

Malonu, kad yra palaikančių, ir jų yra ir daugiau, bet deja dar nevisi atvirai nori kalbėti arba kaži ko bijo.. Niekada nesakiau, kad eterį reikia palikti tik trumpiems pranešimams, bet akcentavau, kad turi būti jaučiamas saikas kiek ir ką galima sakyti. Kai kurie asmenys nesupranta, ir vargu ar nori suprasti, kad 19 kanalas yra ne asmeninė telefono linija pablevyzgoti kada noriu ir kiek noriu. Reikia suprasti, kad tai yra pagrindinis bendro naudojimo, arba kaip ankščiau HAMiškai rašiau - iškvietimo kanalas. Nežinau, bet man nelabai patinka periodiškai girdėti tų pačių žmonių ilgus monologus ir dialogus apie tą patį diena iš dienos. Aš esu iš tų žmonių kurie dalį dienos praleidžia prie "barankos" ir važinėja mieste, todėl puikiai žinau, kas vyksta. Manau ir kitiems nepatiktų jei aš užsisėsčiau kanalą ir vaizduočiau radijo diktorių ar informacinės linijos operatorių :D Ar sudėtinga pereiti į kitą kanalą jei užsimezgė ilgas pokalbis asmenine tema? Ar sudėtinga pakviesti žmogų į kitą kanalą (naujoką) jei jis netam standarte ir ten jam kiek nori aiškinti tiesas? Ar sudėtinga pereiti į kitą kanalą ir ten darytis ilgus aparatūros bandymus? Reakcija į tokį elgesį viena- po kurio laiko norisi užsisukti garsą arba visai išjungti stotį, nes neįdomu ir tiesiog atsibosta klausyti. Ar tai kenkia kanalo populiarumui manau klausti nereikia.. Blogiausia, kad diktoriai suaktyvėja piko metu darbo dienomis :( Tebūnie tai savaitgaliais, vakarais, bet dėl piko meto aš asmeniškai niekada nesitaikysiu! Visiems primygtinai siūlau netylėti ir esant reikalui perduoti informacinį pranešimą naudojant BREAK BREAK. Sulaukus patvirtinimo, kad užleidžia (-klausom break) tik tada jį perduoti, nes kitaip dažnai vis tiek sukalba dviese.. dar noriu pasakyti, kad pasikalbėjus su žmonėm paaiškėja, kad kai kurie net nebando to daryti ir po to pernelyg piktinasi..
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė flaotte 2013-04-03, Tre. 09:56:09

yra yra tokių. galima gal kartais ir vardais ir šaukiniais paminėti. Aš kanalą dažniau įsijungiu vakare ar savaitgalį, tai eterio piko nematau, bet kai vienas žmogus kalba 2+ minutes tai kada tu break pasakysi?
flaotte
Dalyvis
 
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2012-04-19
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: ly5dk
Antena: UW4HW (morka)
Radijo stotelė: kenwood TS-570

Standartinė Pilaite 2013-04-03, Tre. 13:17:34

Yra daroma taip: jei tarkim vyksta dialogas, tai reikia įtaikyt į pauzę tarp pašnekovų. Yra bėda, kad kartais pauzių nesilaiko, bet vistiek reikia bandyti ir jokiu būdu nelipti ant viršaus. Ar išgirs priklauso nuo to kiek viens nuo kito nutolę pašnekovai ir kaip sklinda signalas. Po "breko" antras pasnekovas dar greiciausiai kalbės, jei nesilaike pauzių taisyklės, bet pirmasis jei girdėjo turėtų sustabdyti dialogą ir pasakyti- klausom brek.
Iš automobilio- "Pilaitė mobyl" :)

Kviečiu kurti tvarkingą CB bendruomenę, kad CB ryšiu būtų gera naudotis visiems!
Informacija: http://www.cbforumas.lt/viewtopic.php?p=24287#p24287
Vartotojo avataras
Pilaite
Vadovaujantis
 
Pranešimai: 659
Užsiregistravo: 2008-08-31
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1MY
Antena: 5/8
Radijo stotelė: Icom 735
Antena 2: Sirio AS 100
Radijo stotelė 2: Alan-Midland 42

Standartinė Korundas 2013-04-03, Tre. 18:28:15

Pilaie, yra konkretus pirmo pačio sakinio užklausimas "2+ min" o tai gali būti ir 3 ir.... 10 min ;) per tiek (bent jau aš) kartais netingėdamas nuo Pašilaičių iki oro uosto "nuvažiuoju"....
Klausimas šiuo atveju ne BREAK žodyje, o TŲ ANŲ (neminėsim viešai) asmenų mentaliteto reikalas IR kaip jie reaguoja į tą žodį - BREAK...
Man asmeniškai yra tekę su tuo ir ne vieną kartą susidurt ir kai žinau, kad esu girdimas. Buvau praktiškai "po pačia antena" (su galgiais net), o į tai niekas nereagavo..... Nors 100% įsitikinęs, kad tikrai girdėjo. MENTALITETAS ir požiūris tų pačių @#%$@#&^%(*&)(&(%$@#!@ į tave!!!!!!! Va kur problema.
DODGE GRAND CARAVAN SPORT FWD RSK
Vartotojo avataras
Korundas
Senbuvis
 
Pranešimai: 715
Užsiregistravo: 2008-07-13
Miestas: Vilnius-Druskininkai
HAM šaukinys: LY1OA

Standartinė NeVytas 2013-04-03, Tre. 20:53:37

nu baikyt cia zyzauti, viskas cia gerai, ne pastoviai jug taip yra, na uzplaukia kartais papliurpti ir vel praeina-kam nebuna, gal zmogus visiems pasiguosti nori, bendrai su visais pasidalinti dziaugmu. Taip ir as uz tvarka, ale nusizengimai sakyciau tokie nezymus ir reti, kad nereikia taip skausminghai reaguoti. Linkiu ramybes bendruomeneje ir triuksmingo 19 kanalo, kartais tyla 19 pradeda nusibosti.
viskas cia gerai
NeVytas
Dalyvis
 
Pranešimai: 77
Užsiregistravo: 2010-09-23
Miestas: Vilnius
HAM šaukinys: LY1YZ
Antena: Sunker ELITE CB 115
Radijo stotelė: crt s-mini

Standartinė leygan 2013-04-04, Ket. 07:23:33

Prasau tuos plepius atvesti i Kauna... AS irgi noriu paplepet.. :)
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė promo 2013-04-04, Ket. 09:33:10

Nepades
Vartotojo avataras
promo
Senbuvis
 
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 2008-03-10
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY
Antena: Poliofke
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Radijo stotelė: VEF-201
Antena 2: Zaibolaidis
Radijo stotelė 2: SPIDOLA-231

Standartinė caddy24 2013-04-04, Ket. 09:39:11

Promo, nebuk toks pesimistas :D
Beja seniai girdetas CB etery :) ; ar cia tik as neuztaikau? :G
caddy24
Senbuvis
 
Pranešimai: 494
Užsiregistravo: 2012-07-30
Miestas: Kaunas
Antena: Sirtel Santjago 1200
Radijo stotelė: President Grant II ASC
Antena 2: Team Eco 200
Radijo stotelė 2: President Harry III ASC

Standartinė promo 2013-04-04, Ket. 10:37:43

caddy24 rašė:Promo, nebuk toks pesimistas :D
Beja seniai girdetas CB etery :) ; ar cia tik as neuztaikau? :G

Atsibodo, kaune neprigyja sitas reikalas, cb ijungta buvo keturis metus, ir rezultato jokio
Vartotojo avataras
promo
Senbuvis
 
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 2008-03-10
Miestas: Kaunas
HAM šaukinys: LY
Antena: Poliofke
Radijo stotelė: Alan-Midland 42
Radijo stotelė: VEF-201
Antena 2: Zaibolaidis
Radijo stotelė 2: SPIDOLA-231

Standartinė leygan 2013-04-04, Ket. 12:52:15

Nu tai reik kalbeti!!!
Vartotojo avataras
leygan
Senbuvis
 
Pranešimai: 658
Užsiregistravo: 2013-01-03
Miestas: Kaunas
Antena: Sirio ML
Radijo stotelė: Stabo XM 4006
Antena 2: Sirio 827
Radijo stotelė 2: President Harry III

Standartinė LY3BRA 2013-04-04, Ket. 17:09:49

Po tvarkos darymo ,nebeliko kam kalbet ,Ir ner kam radiju sildyt
Nirvana ne už kalnų.
Vartotojo avataras
LY3BRA
Senbuvis
 
Pranešimai: 592
Užsiregistravo: 2008-08-20
Miestas: Prie greitkelio

Ankstesnis

KUR ESATE

Pagrindinis diskusijų puslapis Bendras Standartai, susitarimai

cron